NOVINKY

MMA - zápas Lucie Mudrochové, HG 19

Jedním z úspěšných zakončení roku 2017 bylo pro nás vítězství Lucie Mudrochové na Heroes gate 19, prvního dne měsíce prosince. Tradičním místem konání byla Arena Sparta na Podvinném Mlýně.

Lucka už naplno přesedlala k pravidlům MMA a po naplnění svých cílů v thajském boxu a kickboxu chce posunout své výzvy ještě výše. Nová disciplína je více než těžká, ale protože má velké bojovné srdce, chce i přes všechny překážky dostát svým předsevzetím. 

Její další zápas v pravidlech mma (povolen je i boj na zemi) byl více než emotivní. Projevily se zde trošičku "ženské aspekty boje". Přeci jen představte si prát dvě ženy naplno, byť to jsou profesionální sportovkyně. Přímo při nástupu soupeřce dokonce stříhali nehty (dlouhé jsou samozřejmě zakázány vzhledem k maličkým otevřeným mma rukavicím). A kdo že byl tou protivnicí?

Proti Lucii stála více než sebevědomá Litevka Evelina Puijdaite (mistryně LItvy a profesionální zápasnice mma). Děvčata se střetli v profesionálních pravidlech na 3 kola po 5 minutách. Nakonec to bylo však trošku kratší...

Byl to boj. Techniky Lucky byly ve stand upu od začátku dominantnější, ale v průběhu celého zápasu né tak výbušné jako obvykle - znát bylo nepodařené a vleklé shazování váhy před zápasem (Lucie se krátce předtím opařila vařící vodou a nemohla tedy používat efekt - horkých van, sauny atd. jako obvykle). Evelina se naopak snažila přenést boj na zem, dobře kontrolovala Luciiny pokusy o submise a zkušeně přebírala boj na zemi. V prvním kole byl však  našemu rohu po varování odečten bod. Zápas byl žensky emotivní a v případě boje na zemi došlo ke kopům, které v těchto pravidlech nejsou povoleny :-).

S prvním kolem jsme tak i přes počáteční bodový náskok přestali počítat. Naše dominance byla i tak výraznější, avšak Puijdaite v jednom momentě zasáhla Lucku trefně spinning backfistem do spánku a trošku se  nám doslova "podlomila kolena" (po vteřinovém otřesení však Lucie přenesla boj na zem a ihned se srovnala). Nicméně jsme ze začátku podcenily Eveliinu práci na zemi a zapomněli na náš thai box. Do třetího kola byla tedy nejjednodušší taktika a to zůstat v postoji a nejlepším případě soupeřku ukončit. To se podařilo a Lucie vyhrála ve 3. kole TKO po úderech na zemi a zastavením zápasu rozhodčím. Měli jsme velkou radost! A naši fanoušci s námi. Děkujeme vám!

Záveřem bychom ještě chtěli poděkovat trenérovi JIrkovi "Didimu" Dimitrovi z UFT Mladá Boleslav za tréninkovou přípravu v boji na zemi a pogratulovat mu ještě i tady za získání černého pásu v BJJ. Dále pak velké díky patří promotérovi Pavlovi Toušovi a také Láďovi Kutilovi za možnost startovat na tomto skvělém a velkém galavečeru. A v neposlední řadě to velké "Děkuji!" patří celému Mudroch teamu za týmovou přípravu a podporu. 

<< zpět na výpis novinek

Diskuze

VIDEOGALERIE

VÍCE VIDEÍ

FACEBOOK

AKCE

copyright (c) Mudroch team 2013

Facebook  YouTube.com  tel.: 776 59 70 08, e-mail: mudrochovalucie@gmail.com

Webdesign: Lukasdesign.cz